Son Dakika

17 Mart 2020 Salı

Benzin fiyatlarında dünkü 7 kuruş zammın ardından bugün 25 kuruş indirime gidildi

Son 2 haftada petrol fiyatlarındaki sert düşüşün ardından yurt içinde de akaryakıt fiyatlarında indirime gidildi. İlk olarak 11 Mart’ta benzinin litresine 60 ve motorinin litresine 56 kuruş indirim yapıldı. Ardından 14 Mart’ta benzinin litresinde 51 kuruş daha indirim yapıldı. Böylelikle 3 büyük şehirde benzin fiyatları 6,0 TL’nin altına geriledi.


Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, dün 17 Mart (bugün) itibariyle geçerli olamk üzere benzinin litre fiyatında 7 kuruş zam yapıldığını açıkladı. Sendika, önceki dakikalarda ise 18 Mart (yarın) itibariyle geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında 25 kuruş indirime gidileceğini ve pompaya yansıtılacağını açıkladı.

Yurt içinde akaryakıt fiyatları hem petrol hem de dolar kuruna göre güncelleniyor, petrol dünkü %10’luk düşüşünün ardından bugün gün başında kısmi yükseliş yaşadı, ancak son saatte yeniden 29$ tabanına doğru düşüşte. USD/TRY kuru ise bugün 6,4940’a çıkarak son 18 ayın zirvesine yükseldi.  Son haftada fiyatlarda da hem artış hem indirim yaşanıyor.

Hiç yorum yok: